برگزاری سمینار شرکت مدیریت شبکه برق ایران در خصوص پروژه طراحی و پیاده‌سازی سیستم انتقال SDH

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، در پی تاکید شعار سال بر حمایت از کالای ایرانی و همچنین رسیدن به خودکفایی ملی در تامین تجهیزات مورد نیاز صنعت برق کشور و ارز آوری آن در شرایط تحریم، این پروژه تحقیقاتی کاملا بومی در مسیر تولید قرار گرفت.

با توجه به رشد روز افزون نيازهاي مخابراتي در صنعت برق و لزوم بهبود و ارتقای توانمندی ها در این زمینه و همچنین نیاز به افزایش حجم انتقال داده برای راهبری شبکه برق، ضرورت استفاده از تکنولوژی های نوین یکی از راه کارهای غلبه بر مشکلات است. یکی از ابزارهای مهم و کاربردی برای برآورده نمودن این نیازمندی، استفاده از سیستم های انتقال نوری در رده STM-16  در شبکه های مخابراتی اختصاصی صنعت برق است. از سیستم های انتقال نوری SDH برای انتقال اطلاعات شبکه‌های تلفنی و ترافیک شبکه های دیتا در فواصل زیاد و در ظرفیت های بالا استفاده می‌شود.
هدف اصلی این پروژه، طراحی و ساخت سه نمونه از سیستم  نسل جدید SDH در سطح STM16 با قابلیت کار در ساختارهایTM ، ADM و Cross Connect است. در این پروژه تکنولوژی لایه انتقال با نرخ بیت STM-16 برای اولین بار در ایران بومی‌سازی و در فرایند تجاری‌سازی قرار گرفته است.
از مزایای اجرای این پروژه می‌توان به مواردی همچون؛ پایین بودن قیمت تمام شده این محصول در مقایسه با نمونه اروپایی و تقریباً برابر بودن با نوع چینی، کاهش زمان و هزینه تعمیرات نسبت به نمونه خارجی، قابل استفاده بودن آن در تمام نقاط کشور به دلیل طراحی آن برای همه اقلیم‌های آب و هوایی،  پشتیبانی قابل اعتماد و مستمر به دلیل قابل دسترس بودن سازنده، بی‌اثرسازی تحریم‌ این وسیله از سوی کشورهای سازنده و تسریع در برطرف نمودن هر گونه خرابی و یا قطعی در سیستم را برشمرد.
بنابراین در دسترس بودن و تضمین کیفیت خدمات پشتیبانی از سوی سازنده موجب می‌شود که شاخص پایداری به شکل محسوسی افزایش یابد. نکته مهم دیگر این است که برخی از کارکردهای این محصول در مقایسه با نمونه اروپایی آن از قابلیت‌های منحصر بفردی برخوردار است.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سایر اخبار و مقالات:

0
مشتاق خواندن نظرات شما هستیمx