طراحی شبكه هاي مخابراتي نوری

طراحي موثر و برنامه ريزي مناسب براي طراحي شبکه، براي استفاده بهينه از فناوريهاي نو ظهور، امري ضروري است به طوريکه اين نوع طراحي بايستي بتواند الگوهاي ترافيکي مختلف، شرايط اقتصادي متغير و مفاهيم جديد طراحي شبکه را در روند کار تاثير دهد. هدف نهايي در طراحي شبكه، كم كردن هزينه هاي مربوط به سرمايه گذاري اوليه، كار و در عين حال بهبود كيفيت خدمات و انعطاف پذيري شبكه مي باشد. در واقع طراح شبکه، بايستي بين قيمت تمام شده شبکه و قابليت اعتماد شبکه، تعادل ايجاد کند تا بتواند در بين اپراتورهاي مختلف رقابت کند.

طراحي بهينه شبکه هاي انتقال، کار بسيار پيچيده اي است که در آن اهداف مختلفي که ممکن است با هم همسويي نداشته باشند، در حال بهينه سازي هستند. اين طراحي همان طوري که اشاره شد، مي تواند تحت تاثير ساير عوامل خارجي مانند الگوهاي توزيع ترافيک، شرايط در حال تغيير اقتصادي و معرفي تکنولوژيها و مفاهيم جديد شبکه قرار گيرد. روند طراحي شبكه را مي توان در موارد زير خلاصه كرد:

• مشخص کردن ديتاي ورودي (معرفي گره ها، لينکها، مشخصات تجهيزات و ترافيک)
• بهينه کردن ساختار شبکه (توپولوژي)
• مسير يابي نياز هاي ترافيکي
• در نظر گرفتن روشي مناسب براي حفاظت
• مالتي پلکس کردن(Bundling) سيگنال هاي با نرخ بيت پايين به سيگنال هاي با نرخ بيت بالا(لايه بندي)
• تعيين تجهيزات مورد نياز شبکه
• آناليز و مقايسه راه حل هاي مختلف طراحي شبکه
شركت پرتو تماس نوين با استفاده از پيشرفته ترين نرم افزارهاي طراحي شبکه آمادگي ارايه خدمات زير را، در زمينه شبکه هاي مخابراتي داراست:
• تحليل نيازمندي هاي شبکه و بهينه سازي طرح شبكه براي استفاده بهتر از منابع موجود در شبكه
• طراحي شبکه انتقال نوري به صورت پايه اي و بر اساس ماتريس ترافيکي
• تحليل، طراحي و بهينه سازي طرح همزماني شبكه هاي انتقال نوري

تماس با ما

نشانی : تهران، سعادت آباد، خیابان علامه طباطبایی جنوبی، کوچه حق طلب غربی، پلاک ۳۱، طبقه ۹، واحد ۳۸

کد پستی : ۱۹۹۷۹۶۸۴۱۳

تلفن : ۴۲۰۴۱۰۰۰ (۹۸۲۱+)

ساعات پاسخگویی: ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر (۵:۳۰GMT تا ۱۳:۳۰GMT)

دورنگار (فکس): ۸۸۶۹۱۳۷۱ (۹۸۲۱+)

پست الکترونیک:این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

درباره پرمان

شرکت پرمان (پرتو تماس نوین)، یکی از برترین شرکت های دانش بنیان ایرانی در زمینه طراحی و تولید سیستم های پیشرفته مخابرات نوری و سوئیچ های شبکه و دارنده تاییدیه سازمان تنظیم مقرارات و ارتباطات رادیویی برای محصولات انتقال نوری است.

 

شرکت پرمان در سال 1380 با مدیریت و مشارکت مجموعه ای از اساتید دانشگاهی که دارای سوابق مدیریتی، اجرایی و فنی فراوانی در حیطه فناوری ارتباطات هستند تشکیل گردید. هدف اصلی بنیانگذاران ایجاد مجموعه ای فعال و جدی جهت توسعه دانش فنی طراحی سیستم های مخابراتی با تکنولوژی پیشرفته که نیازهای کلیدی توسعه شبکه مخابرات کشور را پاسخگو باشند بوده است.

 

در این راستا این مجموعه با تشویق و جهت دهی مدیران با تجربه مخابراتی و مرکز تحقیقات مخابرات ایران توسعه دانش فنی طراحی و تولید سیستم های پیشرفته انتقال نوری را به عنوان هدفی استراتژیک برگزید و فعالیت خود را در این زمینه شروع نمود.